Android – поради та підказки. Як розблокувати завантажувач на планшеті Nexus 10 і смартфонах Galaxy Nexus, Nexus 4 і Nexus 5 без Fastboot і втрати даних

Android – поради та підказки. Як розблокувати завантажувач на планшеті Nexus 10 і смартфонах Galaxy Nexus, Nexus 4 і Nexus 5 без Fastboot і втрати даних


Досвідчені Android користувачі добре знають, що для того, щоб мати можливість установки альтернативних прошивок і патчів за допомогою модифікованого рекавери, перш за все потрібно розблокувати завантажувач (bootloader) планшета або смартфона. Однак, тут є одна тонкість – програма fastboot, яка використовується для цих цілей при розблокуванні завантажувача знищує всі призначені для користувача дані на планшеті або смартфоні.

І в цьому є сенс – якщо ваш телефон або планшет з включеною пральний блокуванням екрана буде загублений або вкрадений, то для того, щоб отримати доступ до ваших даних, зловмисникові потрібно буде в першу чергу розблокувати завантажувач пристрої, але при цьому всі дані знищаться.

Тому, для максимальної безпеки рекомендується тримати завантажувач планшета або смартфона в заблокованому вигляді (а заодно – не включати без необхідності налагодження USB) і повертати на нього заводське рекавери після установки нової прошивки.

І що, тепер кожен раз, коли виникне необхідність в цьому, наші дані будуть знищуватися? На щастя, у власників пристроїв Nexus, таких як планшет Nexus 10 і смартфонах Galaxy Nexus, Nexus 4 і Nexus 5, розблокувати і знову заблокувати завантажувач без втрати всіх даних можна досить просто.

Це можна зробити без програми Fastboot і не підключаючи планшет або телефон до комп’ютера. Все що вам потрібно – це додаток BootUnlocker від одного з членів форуму XDA-Developers, відомого там під ніком segv11.

BootUnlocker дозволяє розблокувати або заблокувати завантажувач пристрої безпосередньо з вашого телефону або планшета. Таким чином, ви завжди можете тримати завантажувач вашого пристрою заблокованим і не побоюватися, що в разі його втрати ваші персональні дані потраплять в чужі руки (звичайно, за умови, що його екран заблокований за допомогою пароля, пін-коду або жесту).

Само собою зрозуміло, що для подібного інструменту потрібно root доступу. Користуватися BootUnlocker дуже просто – достатньо лише запустити додаток, надати йому права адміністратора і ви потрапите на його головний екран, на якому ви побачите лише дві кнопки: Lock (заблокувати) і Unlock (розблоковувати).

Просто натисніть на потрібну з них, і завантажувач буде заблокований або розблоковано миттєво, навіть не вимагаючи перезавантаження планшета або смартфона.

Завантажити BootUnlocker ви можете безкоштовно на цій сторінці Google Play Маркета.


Схожі матеріали:
Вивчаємо Android. Десять основних команд ADB і fastboot, які ви повинні знати
Установка ClockworkMod або TWRP рекавери на планшет або смартфон за допомогою Recovery Tools в один клік
Як прошити новий Nexus 7 стокової (заводський) прошивкою. Як отримати Root на новому Nexus 7 і встановити на нього модифіковане рекавери
Прибрати root права з будь-якого Android планшета або смартфона допоможе додаток Universal Unroot

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *